U sredu 14.12.2022. u sali za sednice Laboratorije za fiziku održana je radionica na kojoj su učestvovali saradnici s Prirodno-matematičkog fakulteta i Instituta za informacione tehnologije Univerziteta u Kragujevcu i saradnici centra izuzetnih vrednosti CONVINCE i centra COHERENCE Instituta za nuklearne nauke "Vinča".

radionica3
radionica2

Radionica je održana s ciljem boljeg međusobnog upoznavanja, dogovora oko zajedničkih eksperimenata i preciziranja poziva za projekte na kojima ce se zajednički nastupiti.

Pre početka radnog dela, goste iz Kragujevca je pozdravila direktorka Instituta, prof. dr Snežana Pajović.  radionica0

Kako je interesovanje za učešće u radionici i za saradnju sa Univerzitetom u Kragujevcu bilo veliko, dogovoreno je da nove radionice imaju kontinuitet i u narednom periodu.